Husbeskrivelse
Første parket til Ebeltoft Vig gør dette sommerhus med spabad og sauna meget attraktivt. Her kan I sidde oppe på altanen eller på terrassen og nyde den smukke udsigt over Ebeltoft Vig og Nationalpark Mols Bjerge.Indvendigt er huset opdelt med et åbent køkken og spiseplads i stueplan. Så her kan alle sidde og hygge sig med hinanden eller udsigten, samtidig med at der laves mad.Om aftenen kan hyggen fortsætte på 1. sal stadigvæk med udsigt til vand. Her kan brændeovnen tændes på en kølig aften. Servicemanden aflæser strøm og vand før og efter ankomst.Huset ligger i et område med mange muligheder for gåture. Bagefter kan kroppen slappe af i det store spabad og dernæst en tur i saunaen. Udlejes ikke til ungdomsgrupper.
Et refunderbart depositum kan blive opkrævet tættere på din ankomstdato. Sikkerhedsdepositummet sikrer et problemfrit ophold og dækker eventuelle ekstra tjenester eller forbrugsomkostninger.
Depositummet dækker forbrug af forsyninger under dit ophold samt eventuelle ekstra ydelser, der måtte benyttes.
Det endelige beløb vil blive justeret baseret på faktiske måleraflæsninger og brug af ekstra ydelser. Eventuel resterende saldo vil blive refunderet inden for 21 dage efter udtjekning.
Depositummet fungerer blot som en forudbetaling for omkostninger, som du under alle omstændigheder ville skulle betale, og sikrer en gnidningsfri oplevelse både under og efter opholdet.
Generelt:
• 6 personer • Husareal er 124 m2 • Bygget i 1991 • 3 soveværelser • Husdyr ikke tilladt • Havudsigt
Wellness:
• Sauna • Spabad
Multimedier:
• Trådløs internet • TV
Hvidevarer:
• Vaskemaskine • Opvaskemaskine • Microbølgeovn • Køleskab
Opvarmning/Afkøling:
• Brændeovn • Varmepumpe/aircondition


















= Optaget
